Home News Gdzie kupić amoniak w płynie? Woda amoniakalna

Gdzie kupić amoniak w płynie? Woda amoniakalna

Zapewne wielu z Was zastanawiało się gdzie kupić amoniak ? Jednak oprócz zwykłego amoniaku w proszku, znajdziecie także inny rodzaj, jakim jest amoniak w płynie. Ten pierwszy kupicie bez problemu w każdym markecie. Szukajcie go na dziale ze składnikami do wypieków. Jest on stosowany do ciast, ma za zadanie je spulchnić i uczynić smaczniejsze. Jednak co jeśli potrzebujemy amoniaku w płynie? Gdzie kupić amoniak w płynie?

Gdzie kupić amoniak w płynie?

Amoniak w płynie, w odróżnieniu od tego zwykłego w proszku, nie jest używany do spożywki. Stosuje się go przede wszystkim do oczyszczania różnych powierzchni i odtłuszczania na przykład przed malowaniem. Najczęściej jest dostępny w marketach budowlanych na przykład mrówka czy obi. Można go także dostać w sklepach z chemią gospodarczą, gdyż amoniak wykorzystuje się także do porządków domowych. Woda amoniakalna skutecznie spisze się przy usuwaniu zabrudzeń występujących na przykład w kuchni.

Domowe zastosowanie amoniaku

Właściwości amoniaku w płynie doceniają gospodynie domowe. Można z powodzeniem go zastosować przy pracach porządkowych, odświeżających czy regenerujących. Amoniak w płynie likwiduje nieprzyjemny zapach farby w czasie remontu. Aby to zrobić należy w pomieszczeniu ustawić naczynie z amoniakiem, który pochłonie zapach.

Amoniak w płynie usunie nalot z mydła lub tłuszczu w zlewie, wannie i umywalce. 1 łyżkę amoniaku mieszamy z 4 litrami wody. Myjemy urządzenie a następnie dobrze je spłukujemy wodą.

Szklanka amoniaku wraz z 2 litrami ciepłej wody to doskonały sposób na plamy na dywanach, chodnikach i obiciach mebli. Należy namoczyć brudne miejsca gąbką nasączoną roztworem, pozostawić do wyschnięcia. Jeśli mamy silne zabrudzenia to czynność powtarzamy.

Mycie szyb roztworem, który zawiera 1 szklankę amoniaku z 3 szklankami wody sprawi, że pozbędziemy się smug z szyb. A całość będzie pięknie lśniła.

Mam nadzieję, że już wiecie, gdzie kupić amoniak w płynie i jakie są jego zastosowania.