Cienkie włosy nie są rzadkością. Gęstość i rodzaj owłosienia zależą w dużej mierze od kwestii genetycznych, istotne znaczenie ma również sposób pielęgnacji. Włosom może szkodzić nadmierne suszenie i farbowanie. Z czasem stają się one łamliwe, osłabione, mają rozdwojone końcówki. Z tego powodu właściciele cienkich włosów powinni zadbać o ich pielęgnację. Puszystości fryzurze może nadać właściwe cięcie!

Fryzury, które dodają objętości

Ciekawych fryzur, które warto rozważyć, mając cienkie włosy, jest wiele. Wiele z nich świetnie sprawdzi się przy dłuższych pasmach, inne są idealne dla krótkich kosmyków. Są one sprawdzonym sposobem na zwiększenie objętości włosów, który warto dodatkowo wzmóc poprzez właściwą pielęgnację i odpowiednie kosmetyki. Takie włosy są trudnym materiałem dla fryzjerów, stanowiącym nie lada wyzwanie. Specjaliści JLD potrafią sobie jednak z nim poradzić.

Fryzury dla cienkich włosów to w dużej mierze radykalne, mocne cięcia i cieniowanie. Dodają objętości i eliminują problem oklapniętych pasm. Nasz salon fryzjerski z Warszawy poleca w szczególności:

  • krótkie cięcie – odpowiednie cieniowanie krótkich włosów spowoduje, że uczesanie zyska na objętości, będzie lekkie i łatwe do ułożenia,
  • asymetryczny bob – to idealna fryzura do cienkich włosów. Z tyłu głowy ma kształt litery A, boki są nieznacznie dłuższe,
  • fryzura pixie – włosy są ścięte w taki sposób, że z tylu głowy są krótsze, a dłuższe z przodu. Charakterystyczne są również mocno postrzępione kosmyki, warto postawić na asymetryczny przedziałek,
  • prosta fryzura do ramion – dobrze się prezentuje, jeśli końcówki są ścięte prosto i mają taką samą długość. Jean Louis David poleca również nieco dłuższą grzywkę o lekkim stopniowaniu.

Fryzury dla cienkich włosów nie muszą być płaskie, nudne i pozbawione objętości. Doświadczony fryzjer z Warszawy doradzi Ci w doborze idealnego uczesania i pielęgnacji kosmyków.

Jak pielęgnować cienkie włosy?

Osoby z cienkimi włosami powinny używać lekkich szamponów, dzięki którym nie obciążą pasm. Warto dobrać odpowiednie maski i odżywki, które ułatwią rozczesywanie i pozwolą uniknąć uszkodzenia struktury włosów. Nasz salon fryzjerski w Warszawie oferuje odpowiednie produkty, umożliwiające poprawienie kondycji włosów. Jeśli to konieczne, warto je suszyć z głową w dół. Dobrym pomysłem jest rezygnacja z bardzo jasnych i bardzo ciemnych kolorów podczas farbowania. Odcienie takie bowiem dodatkowo podkreślają słaby stan pasm.