Jednym z absolutnie podstawowych argumentów na rzecz zakupu drewnianych mebli do domu lub mieszkania jest to, że pasują one właściwie do większości aranżacji. Jednocześnie łączą w sobie naturalność i niewymuszoną elegancję i szyk. To sprawia, ze nadają przestrzeniom niewiarygodnego charakteru. 

Gdzie pasują meble drewniane?

Meble drewniane wbrew pozorom nie pasują jedynie do wnętrz o bardziej tradycyjnym charakterze. Sprawdzają się zarówno w klasycznych aranżacjach, jak i tych modernistycznych. Drewno jest nie tylko piękne, wyjątkowo trwałe, ale przy tym unikalne ze względu na niepodrabialny układ słojów i zabarwienie. To połączenie naturalności i wyjątkowego szyku tego typu zestawów czy pojedynczych mebli sprawia, że dobrze wyglądają one w bardzo różnych aranżacjach. Skąd ta uniwersalność?  Drewniana szafa trzydrzwiowa może stanąć zarówno w tradycyjnym gabinecie z masywnym biurkiem i skórzaną sofą, jak i loftowym salonie z otwartą kuchnią. Drewno łączy się bowiem proaktywnie z każdym materiałem. Dobrze będzie wyglądać w połączeniu z innym drewnem, skórą, lnem, jak i szkłem czy metalem. Można drewnianą szafę ustawić w góralskim domu, jak i kamienicy z odsłoniętą ścianą z cegieł. Oczywiście trzeba umiejętnie dobrać model tych drewnianych mebli, natomiast trzeba przyznać, że są one w dużej mierze uniwersalne.

Nie da się oczywiście ukryć, że są takie style w aranżacji wnętrz, w których drewniane meble oraz inne elementy z tego materiału są szczególnie pożądane. Drewno świetnie wygląda w pomieszczeniach urządzonych w stylu:

  • prowansalskim (z ograniczoną, raczej minimalną ilością zdobień),
  • skandynawskim (proste meble o lekkiej konstrukcji)
  • klasycznym (nieco cięższe konstrukcje, tutaj można postawić na ozdobne nóżki i ornamenty).

Dlaczego warto wybierać meble drewniane

Meble dębowe szczególnie, ale także te wykonane z innych gatunków drewna to znak pewnego prestiżu i elegancji. Są one oczywiście droższe od imitacji z płyty wiórowej i innych zastępników, natomiast wnoszą do pomieszczenia niebywały charakter. Przestrzenie z drewnianymi meblami mają wyjątkowy klimat. Oczywiście ostateczny efekt zależy od tego, co z czym zostanie połączone i w jaki sposób, natomiast niewątpliwie drewno pomaga w budowaniu charakteru niejednej aranżacji. Ogromnym plusem mebli drewnianych jest przy tym ich wyjątkowa wytrzymałość. Wiele osób docenia także ich unikatowość. Nawet jeśli forma będzie ta sama, to dwóch identycznych drewnianych szaf nie da się kupić. Ponadto, meble drewniane są naturalne. Przez to, że są w stanie służyć wiele lat, rzadziej się je wymienia, a to przekłada się na ograniczenie negatywnego wpływu przemysłu meblarskiego na środowisko.