Już na starcie 2 Bundesligi nasz rodak strzelił sześć bramek i zaliczył pięć asyst. A jego skuteczny rzut karny doprowadził do zwycięstwa nad Holstein Kiel. Wtedy drużyna z Düsseldorfu zwyciężyła z wynikiem 2:1. Legalni bukmacherzy 2022 i ich klienci którzy obstawiali ten wynik, osiągnęli całkiem niezły zysk.

Zaraz po meczu 25-letni Dawid Kownacki powiedział, że celem jego ekipy jest wejście do Bundesligi. W następstwie tego kierownictwo „Fortuny Dusseldorf” również ożywiło się i zgodziło się, że chcą zapewnić sobie pozycję lidera.

Cóż, takie ambicje, a co najważniejsze chęć wygranej może zakłócić ustalony porządek rzeczy. Oznacza to, że ci, którzy stawiają na sport, powinni przyjrzeć się bliżej nowemu trendowi. W końcu ten, kto postawi na czarnego konia, zawsze otrzymuje największą wygraną. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy serwis z zakładami sportowymi jest dobrym miejscem do zaryzykowania. Trzeba więc sprawdzić solidny ranking bukmacherów.

Jak wybrać dobrego bukmachera?

Rynek legalnych bukmacherów internetowych stopniowo rośnie. Jak wybrać bukmachera i według jakich kryteriów go ocenić? Skupiamy się na kilku czynnikach, które mają ogromne znaczenie przy wyborze takiego zjawiska jak legalny bukmacher.

 • Legalność. Daj pierwszeństwo tylko tym bukmacherom, którzy grają uczciwie. Takie firmy nie wahają się zamieszczać informacji o licencji i regulatorze na swojej stronie internetowej.
 • Współczynniki. To od tego wskaźnika zależy Twój zysk. Im wyższy współczynnik, tym lepiej dla użytkownika.
 • Linia zakładów. Ważne jest, aby bukmacher pozwalał na prawo wyboru. Im więcej wydarzeń sportowych, tym więcej możliwości.
 • Aplikacja na iOS i Androida. Wyłącznie dla wygody. Obecność aplikacji mobilnej umożliwia graczowi obstawianie zakładów w dowolnym momencie.
 • Sposoby wpłacania i wypłacania środków. Oczywiście logiczne jest, aby uczciwy legalny bukmacher w Polsce zapewnił jak najwięcej możliwości takiego wyboru.
 • Bonusy i promocje. Wszyscy bukmacherzy oferują swoim graczom przyjemne zachęty w postaci promocji i bonusów. Ale zapoznaj się z warunkami otrzymania tych nagród, ponieważ nie zawsze mogą ci odpowiadać.

Nie będziemy sortować kryteriów wyboru bukmachera według ważności: ktoś jest zainteresowany przede wszystkim doświadczeniem innych graczy, ktoś jest zainteresowany obecnością bonusów, ktoś będzie gotów pogodzić się na wysokie współczynniki. Każde wymienione tutaj kryterium będzie dla kogoś najważniejsze, więc ich kolejność można uznać za przypadkową, a uwagę należy zwrócić wyłącznie na same cechy.

Co zrobić najpierw?

Pierwszą rzeczą do zrobienia, o której już pisaliśmy powyżej, jest przestudiowanie rankingów i recenzji innych prawdziwych graczy. Zatrzymaj swój wybór na firmach z oceną 5 lub 4 punktów (gdzieś zamiast punktów umieszczane są gwiazdki). Oczywiście ocena 3 punktów nie jest tragedią, ale jeśli dopiero zacząłeś grać, omiń takie firmy.

Im starszy bukmacher, tym większe prawdopodobieństwo, że już stanął na nogi. Ale jest tu druga strona medalu – popularność nie oznacza niezawodności. Sprytni oszuści wydają dużo pieniędzy na reklamy w mediach społecznościowych, aby zwabić do nich graczy. Oznacza to, że sława nie jest wskaźnikiem niezawodności.

Licencja. Zaufani legalni bukmacherzy 2022 zawsze będą mieli na swojej stronie internetowej informacje o licencji i regulatorze firmy. Niektórzy bukmacherzy podają link do strony licencjodawcy.

Popularność bukmachera – co to?

Jak zrozumieć, który bukmacher jest bardziej popularny? Możesz przeczytać recenzje o bukmacherach. Wadą tej metody jest to, że źli ludzie piszą częściej i chętniej, co może naruszać (niekiedy znacząco) obiektywizm całościowego obrazu. Jeśli jednak to samo powtórzy się w wielu recenzjach, można wyrobić sobie wyobrażenie o głównych zaletach i wadach firmy. Możesz także przeczytać skargi na bukmacherów na wyspecjalizowanych stronach. Ale najłatwiejszym sposobem zrozumienia, jest ranking bukmacherów.

Niezawodność bukmachera

Ten czynnik tradycyjnie uważany za jeden z głównych kryteriów wyboru bukmachera, ale to też jest subiektywne: ktoś gra na tej samej stronie od kilku lat i nie zna żadnych problemów, podczas gdy ktoś prawie natychmiast zgłasza roszczenia do serwisu z różnych powodów. Przede wszystkim bukmacherzy są uważani za niezawodnych, jeśli bez problemu wypłacają wszystkie uczciwe wygrane, a także ściśle przestrzegają własnych zasad obliczania zakładów.

Aby dowiedzieć się, które legalni bukmacherzy 2022 w Polsce mogą być uznane za najbardziej solidne, kliknij link zamieszczony powyżej. Miejsce każdej firmy w tym rankingu obliczane jest za pomocą specjalnej formuły, która uwzględnia główne wskaźniki niezbędne do określenia.

Wysokość współczynników

Jest to ważna rzecz dla wszystkich graczy, zarówno początkujących, jak i doświadczonych: każdy chce postawić na wyższe kursy, aby wziąć pod uwagę wielkość możliwej wygranej. Oto prosta formuła do zapamiętania:

 

Wygrana = wielkość zakładu × współczynnik

 

Wysokość współczynników zależy od wysokości marży bukmachera (procent gwarantowanego zysku firmy): im niższa marża, tym wyższy i bardziej atrakcyjny kurs dla gracza oferuje legalny bukmacher w Polsce.

Linia obstawiania czyli rodzaje zakładów

Ten kryterium jest częściej ważny dla doświadczonych graczy, ale może zainteresować tych, którzy już chcą urozmaicić swoją grę i nie ograniczać się do obstawiania najpopularniejszych wyników: wygrana, przegrana, remis, kto strzelił gola itp. Niektórzy bukmacherzy oferują bardzo egzotyczne opcje zakładów. Na przykład, która drużyna jako pierwsza dokona zmiany lub otrzyma żółtą kartkę.

Ale pamiętaj im szersza linia obstawiania, tym większe prawdopodobieństwo popełnienia błędu.

Zakłady na żywo

Dla tych, którzy chcą obstawiaс zakłady sportowe w czasie rzeczywistym sugerujemy zwrócenie uwagi na ranking bukmacherów według serwisów na żywo. Podczas kompilowania oceny uwzględniają się takie parametry, jak wybór zakładów podczas gry, szybkość akceptacji i obliczania par, a także obecność transmisji w protokole na żywo.

Nie zawsze bukmacher, który jest dobry w kalkulacje dużych liczb dla zakładów w trybie „prematch” (przed rozpoczęciem meczu), równie dobrze sprawdzi się w grach na żywo!

Aplikacje mobilne

Coraz więcej osób korzysta z internetu mobilnego, a coraz mniej z „komputera”. Link, który zamieściliśmy powyżej, prowadzi do strony która wskazuje, jak ten lub inny bukmacher poradził sobie z zadaniem stworzenia aplikacji mobilnej. Dobre aplikacje można pobrać za darmo, w każdej z nich możesz zasilić konto w grze, obstawiać zakłady i wypłacać wygrane.

Bukmacherzy z bonusami

Większość osób lubi bonusy, dlatego ten parametr też zawsze mają na myśli legalni bukmacherzy 2022.  Każdy, kto kiedykolwiek grał w kasynie online, wie, jakie mogą być te bonusy:

 • Bonus za rejestrację na stronie
 • Bonus od pierwszego depozytu
 • Bonus urodzinowy
 • Bonus za poziom aktywności
 • Bonus do święta

To samo dotyczy bukmacherów. Cóż, dla wielu jest to ważne kryterium, więc absolutnie logiczne jest uwzględnienie go podczas tworzenia ocen bukmacherów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci zrozumieć takie zjawisko jak zakłady sportowe i da Ci możliwość wyboru najlepszego bukmachera!