Brwi to ważny element naszej twarzy. Nadają one jej wyrazu i charakteru. Mimo że w naszym wyglądzie odgrywają znaczącą rolę, to w czasie wykonywania makijażu często o nich zapominamy. Tymczasem ich stylizacja jest niezwykle ważnym elementem wykończenia make-up. Czym i jak ją wykonać?
Dlaczego warto wykonywać makijaż brwi?

Stylizacja brwi to ważny element makijażu. Właściwie wykonana pozwala podkreślić rysy twarzy, wykonturować ją, nadać spojrzeniu charakteru i charyzmy. Wbrew powszechnemu przekonaniu makijaż brwi nie jest ani trudny, ani czasochłonny. Jego podstawą są natomiast wyregulowane włoski, a także akcesoria z perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-makijaz-brwi, które pozwolą wykonać perfekcyjny makijaż brwi.

Czym malować brwi?

Do poprawnego wykonania make-up brwi potrzebne są:

  • pędzel ze skośnym włosiem niewielkich rozmiarów – pozwala on precyzyjnie pomalować brwi,
  • szczoteczka o małych rozmiarach, która wystylizuje i okiełzna niesforne włoski, nadając im pożądany kształt,
  • cienie do brwi, henna lub kredka,
  • szablon do brwi – przyda się osobom początkującym i tym, które mają problem z wyznaczeniem linii brwi.

Jak malować brwi?

Brwi można malować na kilka sposobów. Tym najpopularniejszym jest ich stylizacja za pomocą kredki. Zanim jednak sięgnie się po tę metodę, warto pamiętać, że nie należy ona do najłatwiejszych. Malowanie brwi kredką wymaga sprawnej i pewnej ręki. Konieczne jest również posiadanie miękkiej i łatwo rozcieralnej kreski. Kredka pozwoli nadać brwiom pożądany kształt, delikatnie je przedłużyć, a także domalować brakujące włoski.

Druga metoda makijażu brwi to wykorzystanie specjalnych cieni. Pomagają one zakryć prześwity spowodowane niepoprawną regulacją, a także optycznie zagęścić włoski.

Warto też wspomnieć, że szkoły makijażu polecają trwałe metody makijażu brwi. Należy do nich np. henna, która nadaje włosom ciemniejszy odcień na kilka tygodni. Hennę na brwi można wykonać w domu lub skorzystać z usług profesjonalistów w salonie kosmetycznym.

Stylizacja brwi krok po kroku

Pierwszym krokiem makijażu brwi zawsze jest regulacja włosków. Zarośnięte, poniżej i powyżej linii rzęs dają bowiem nieestetyczny efekt, którego nie da się przykryć żadnym kosmetykiem. Regulacje brwi można wykonać samodzielnie w domu z pomocą pęsety. W kolejnym kroku można przejść już do właściwego make-up. W jego trakcie należy nałożyć niewielką ilość cieni na pędzel i zaaplikować go w miejsca, gdzie są ubytki włosków, następnie kosmetyk aplikuje się na całe brwi, zaczynają od zewnętrznej strony. Preparat powinno się wykorzystać przede wszystkim do zaznaczenia linii brwi, co nada im kształt, a także skupić się na miejscach graniczących ze skórą, czyli górną i dolną częścią brwi.