Większość z nas twierdzi, że kwestię ubioru mamy pod kontrolą od lat okołoszkolnych. Z mniejszymi lub większymi wpadkami lawirujemy po zawiłym świecie trendów, printów i fasonów odkrywając swój styl i te elementy garderoby, w których jest nam zwyczajnie wygodnie. Dla kobiet, które nie wyobrażają swojej szafy bez sukienek czy spódnic rajstopy wydają się podstawowym elementem ubioru. Jak dobrać te idealne i czy wszystkie z nich są takie same?

Materiał

Materiał z jakiego wykonane są rajstopy jest niezwykle ważny, tak samo jak jego jakość. Nie tylko ze względu na to, że są one milsze w dotyku i zwiększa się komfort ich noszenia, co jest niezwykle ważne, by skóra mogła oddychać. Specjalnie dobrane włókna sprawiają, że jesienne dni można z przyjemnością spędzać w sukienkach oraz spódnicach nie martwiąc się o przeziębienia.  Warto postawić również na trwały i materiał, który będzie miał właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne.

Styl i okazja

Rajstopy warto dobierać w zależności od okazji. Kiedy w pracy mamy określony dresscode zawsze do sukienek oraz spódnic powinnyśmy sięgać po rajstopy. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się te w kolorze cielistym oraz czarne, należy zdecydowanie unikać intensywnych kolorów i wzorów. Ta zasada nie obowiązuje zaś, kiedy spędzamy czas prywatnie i  możemy postawić na ulubioną barwę czy fikuśny print, który dopełni naszą stylizację. Podczas wieczornych wyjść warto postawić na odrobinę błysku. Pamiętajmy, że dosyć sztywne reguły etykiety nadal obowiązują i podczas wielu sytuacji powinniśmy je stosować.

Z kompresją czy bez?

Rajstopy kompresyjne to rozwiązanie dla osób, które dużo siedzą i spędzają czas w butach na wysokim obcasie, a także dla tych zmagających się z obrzękami kończyn dolnych lub żylakami. Dzięki różnym stopniom ucisku dopasowane są do wymagań użytkowników. Te najdelikatniejsze idealne są dla większości z nas, aby zapobiegać powstawaniu obrzęków, a także niwelować negatywny wpływ biernego trybu życia. Wyższe stopnie kompresji odpowiednie są dla osób już mających problemy z żylakami. Idealnie sprawdzą się rajstopy marki Venoflex, których szeroka gama rozmiarów, wzorów i grubości, sprawia, że wizualnie niczym nie różnią się od tradycyjnych rajstop.

Rozmiar  i fason

Odpowiednio dobrany rozmiar pozwoli na uniknięcie zsuwania się rajstop oraz ich nieprzyjemnego opinania. To bardzo ważne, aby czuć się w nich komfortowo przez cały dzień, dlatego zwracajmy uwagę na rozmiarówkę. Ważny jest także model, jaki wybierzemy. Niektóre nie tylko będą wygodniejsze, ale także pozwolą na ukrycie niektórych mankamentów naszej sylwetki. Te ze wzmocnionym stanem sprawiają, że nie będą się zsuwać, ani wpijać w brzuch, tylko optycznie go wyszczuplą. Modele podnoszące pośladki zaś idealnie sprawdzą się przy obcisłych krojach ubrań i sprawią wrażenie bardziej umięśnionej sylwetki. Kiedy jednak zdecydujemy się na rajstopy kompresyjne pamiętajmy o potrzebie dokładnego zmierzenia się i na tej podstawie dobrania rozmiaru