Przyjęło się, że każda młoda para powinna zorganizować duże wesele. Im więcej osób zostanie zaproszonych tym lepiej. Co jeśli tego typu klimaty całkowicie nam nie odpowiadają? Możemy oczywiście zdecydować się na przyjęcie ślubne zamiast typowego wesela. Jednak nie każda para marzy o wielkiej uroczystości niezależnie od tego gdzie miałaby się odbyć. Niektóre nawet rozważają zorganizowanie ślubu bez zapraszania przyjaciół czy znajomych, a często nawet najbliższej rodziny. Czy ślub w tajemnicy to dobre rozwiązanie?

Jeśli jesteście pewni, że organizowanie dużej uroczystości nie jest dla Was, to jak najbardziej mały ślub będzie dobrym rozwiązaniem. Nie musicie nikogo o tym fakcie wcześniej informować. Warto jednak mieć na uwadze to, że podczas ceremonii muszą być obecni świadkowie. Wypada też zaprosić chociaż rodziców i rodzeństwo. To jednak najbliższa rodzina, której mogłoby być przykro, gdyby o wszystkim dowiedzieli się po fakcie. Organizacja ślubu wcale nie obliguje Was do informowania o tym całego otoczenia. Jeśli nie chcecie to nie musicie zapraszać znajomych, ani rodziny. Ostateczna decyzja należy tylko do Was, a rodzina powinna to zaakceptować.

O czym pamiętać organizując ślub w tajemnicy?

Przede wszystkim warto zdecydować się na świadków, którym możecie zaufać. Ich obecność podczas ceremonii będzie niezbędna. Wybierając kościół musicie pamiętać też o tym, że bardzo często po mszy w ramach ogłoszeń, ksiądz zapowiada takie uroczystości jak chrzciny czy śluby. W ten sposób cały plan może się wydać. Jeśli będziecie chcieli zdecydować się na niewielką ceremonię w innym mieście to koniecznie zadbajcie wcześniej o załatwienie noclegu.

 

Nie jesteśmy miłośniczkami wielkich i hucznych wesel, którym towarzyszą litry przelanego alkoholu. Nie ma sensu zapraszać znajomych, ani rodziny jeśli nie utrzymujemy z nimi kontaktu. Naszym zdaniem jednak ten ważny dla nas dzień warto spędzić z najbliższą rodziną. W końcu stanowią bardzo istotną część naszego życia. Ewentualna decyzja o ślubie w tajemnicy musi być bardzo dobrze przemyślana, aby potem nie żałować, że nie spędziło się tego dnia z najbliższymi.

Zdecydowalibyście się na taki ślub?