Pytanie wydaje się banalne, gdyż jak wiadomo, spożywanie alkoholu w pracy jest oczywiście surowo zabronione. Dodatkowo traktuje się je jako wykroczenie i naruszenie obowiązków pracowniczych. Nie warto ryzykować, gdyż konsekwencją tego może być usunięcie z pracy z rygorem natychmiastowej wykonalności. Oczywiście z winy pracownika. Jednak co jeśli pijemy piwo bezalkoholowe? Czy istnieją  reguły odnośnie do picia tego trunku niezawierającego procentów?

Czy można pić piwo bezalkoholowe w pracy?

Kodeks pracy wyraźnie mówi o tym, że pracodawca może ukarać pracownika za spożywanie alkoholu w czasie pracy. Jednak nie jest powiedziane o  jego minimalnej zawartości w tych napojach. Warto wiedzieć, że tak popularne piwa smakowe potrafią zwierać w sobie np 2% alkoholu  i według prawa picie ich w pracy jest zabronione. Jednak piwa bezalkoholowe nie zawierają procentów i o nich ustawodawca nie wspomniał. Dlatego też teoretycznie dozwolone jest picie piwa bezalkoholowego w pracy, jednak warto sprawdzić wewnętrzne regulaminy firmy w której pracujemy. Może to być z nimi niezgodne i źle odebrane.

Dlatego nie udzielimy Ci jednoznacznej odpowiedzi czy można pić piwo bezalkoholowe w pracy? Zastanów się, czy w ogóle warto to rozważać i ryzykować jej utratę.