Zarówno dla kobiet jak i mężczyzn włosy stanowią ważny element ich wyglądu. To one – zdrowe i lśniące sprawiają, że stajemy się dla innych jeszcze bardziej atrakcyjni. Dodatkowo idealnie dobrana fryzura będzie nie tylko stanowić wspaniałe ich uzupełnienie przez podkreślenie naszych zalet, ale też idealnie będzie zakrywać nasze niedoskonałości. Jak więc zdecydować się na konkretną stylizację naszych włosów? Przede wszystkim powinniśmy określić jakie są nasze włosy – proste czy kręcone, suche czy przetłuszczające się? Duże znaczenie ma również kształt naszej twarzy i wysokość czoła. Od tego zależy, czy lepiej będzie nam w dłuższych czy krótszych włosać oraz to czy możemy się pokusić o grzywkę czy jednak będzie to nietrafiony wybór. Jak więc podjąć decyzję aby być zadowolonym z efektu?

1. Dlaczego geometria twarzy jest ważna przy doborze fryzury?

Kluczowym aspektem przy wyborze fryzury jest właśnie geometria naszej twarzy. Odpowiednio dobrana będzie mogła korzystnie wpłynąć na nasz wygląd poprzez podkreślenie atutów i przykrycie niektórych mankamentów. Prawidłowo dopasowane uczesanie jest w stanie odwrócić uwagę od szeroko osadzonych oczu, zakryć wysokie czoło czy odstające uszy. Możemy również osiągnąć efekt złagodzenia rysów naszych twarzy i odjęcia sobie kilku lat.  Ponieważ z tych i wielu innych powodów bardzo istotne jest prawidłowe określenie kształtu twarzy, to zarówno fryzjer Mokotów jak i fryzjer Ochota fachowo ją określą i pomogą dobrać idealną fryzurę dla każdego.

2. Jak określić geometrię twarzy?

Żeby prawidłowo określić gemoetrię możemy to zrobić na dwa sposoby: wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego takiego jak fryzjer męski Warszawa, gdzie fachowo dokanają oceny naszej twarzy lub spróbować zrobić to samodzielnie. Jak? W tym celu możemy skorzystać z trzech popularnych metod. Jedna z nich polega na zrobieniu zdjęcia swojej twarzy i zaznaczenia na nim jej konturów – aby to sobie ułatwić dobrze jest takie zdjęcie po prostu wydrukować. Inną drogą może być użycie dużego lustra – zepnij włosy mocno do tyłu i dokładnie się sobie przyjrzyj. Obracaj głową na wszystkie strony i sprawdź co najbardziej w twojej twarzy zwraca na siebie uwagę. Zawsze też możesz po prostu użyć miary i zmierzyć swoją twarz na trzech odcinkach, tj. od nosa do końca brody, od oka do końca nosa, a następnie od oka do linii włosów. Chcąc prawidłowo zmierzyć szerokość naszej twarzy należy wziąć pod miarę strefę czołową, wysokość rzuchwy oraz kości policzkowych.