Wszystkie kobiety kochają biżuterię. Naszyjniki, bransoletki, pierścionki, ozdobne broszki. Zaczynamy już w dzieciństwie, gdy na komunię otrzymujemy złote łańcuszki z krzyżykiem lub nieco później, kupując dla siebie i swojej przyjaciółki naszyjniki przyjaźni czy wykonując plecione bransoletki. Formy te są nieskomplikowane i stanowią wstęp do przygody m.in. z biżuterią minimalistyczną.

Co znaczy minimalizm?

Z różnych rodzajów biżuterii, jaką oferuje m.in. jubiler Kraków, możemy wybrać odpowiednią dla siebie. Dostępne style są wszechstronne. Jedne kobiety lubią odważną, wyrazistą biżuterię o dużych rozmiarach, podkreślając swoją odmienność i nietuzinkowość. Inne, wolą skrywać się w cieniu, nie afiszować z ilością czy wielkością naszyjników czy innych form jubilerskich. Dla tych drugich minimalistyczna biżuteria będzie najlepszym wyborem. Sam styl minimalizmu znany jest w wielu dziedzinach tj. sztuka, wnętrza, makijaż, fryzury, ubrania czy właśnie jubilerstwo. W  tym ostatnim cechami charakterystycznymi biżuterii minimalistycznej są przede wszystkim proste formy, wysoka jakość wykonania, mało ozdobników oraz subtelność. Biżuteria ma stanowić dodatek, podkreślić piękno naturalne widniejące w każdej kobiecie. Minimalizm w jubilerstwie to delikatne, czyste linie i kształty i prostota.

Minimalne formy czyli co właściwie

Biżuteria minimalistyczna bazuje głównie na dobrych materiałach o wysokiej jakości. Biżuteria musi być wykonana niezwykle precyzyjnie, a jej szlachetność powinna bazować jedynie na klasycznych kruszcach takich jak złoto, srebro, białe złoto czy platyna. Nie sprawdzą się tu zdecydowanie tandetne miedziane naszyjniki kupowane na bazarach czy hipermarketach. Jeśli pragniemy dodać sobie delikatnego blasku, podkreślić skromność, koniecznie udajmy się do jubilera, który zaoferuje najlepszy (co nie oznacza najdroższego) produkt. Jaka właściwie jest biżuteria minimalistyczna? Jeśli wybieramy naszyjnik, z pewnością będzie on cienki, a zawieszki będą charakteryzować się małymi rozmiarami, prostymi formami czy geometrycznymi kształtami. Celem takiego naszyjnika jest podkreślenie naszego dekoltu, bez odwracania uwagi. Kolczyki będą równie subtelne i niewielkie, bazując także na kształtach geometrycznych. Takie kolczyki mają podkreślać kobiecą urodę oraz przywdziany strój. Jeśli chodzi o pierścionki w stylu minimalistycznym, występują one w różnych wzorach, często prostych, opartych na geometrii lub mają one ciekawe, proste kształty. Przeważnie są one pozbawione ozdób, nie są to kolorowe pierścionki z ozdobnymi, choć subtelnymi kamieniami. W formie minimalistycznej, żadna cyrkonia czy inny kamień nie odwraca uwagi od formy.

Dla kogo

Biżuteria minimalistyczna to biżuteria niemal uniwersalna. Może być wykorzystana w każdej okazji i praktycznie dla każdego. Można założyć ją na biznesowe spotkanie, do pracy, do szkoły czy na randkę. Ważne jest to, że nie ma ona na celu odwracania uwagi, ale podkreślania naszych walorów w sposób dyskretny. Ma stanowić dodatek, a nie autonomiczną ozdobę. Sprawdzi się zwłaszcza u osób skromnych, nieśmiałych lub tych, które nie przepadają za przepychem. Będzie wspaniałą odpowiedzią dla osób, które biżuterię noszą od święta, stronią od niej na co dzień lub dla tych kobiet, które preferują wybór jednej formy tj. pojedynczy naszyjnik czy jeden pierścionek na palcu. Ale nawet jeśli jesteście fanami sporych ozdób, wykonanych z materiałów sztucznych, również możecie docenić piękno tej biżuterii jako kontrę do tego, co nosicie na co dzień. Tak naprawdę subtelna, prosta biżuteria minimalistyczna jest w naszej szkatułce z błyskotkami jak klasyczna „mała czarna” w szafie – zawsze znajdzie się na nią czas i okazja.