Szkło Lacobel to alternatywa dla typowego wykończenia kuchni. Są to panele szklane, które możemy umieścić na ścianie pomiędzy szafkami kuchennymi. Nadają one pomieszczeniu niezwykłego charakteru, dzięki swojej błyszczącej powierzchni i występującemu efektowi odbicia lustrzanego. Idealne zastosowanie do małych powierzchni, gdyż optycznie powiększają przestrzeń. Dodatkowe wrażenia estetyczne zapewnia gra świateł, którą obserwujemy przy zastosowaniu szkieł Lacobel.
Paleta kolorów Lacobel
Podstawowa oferta Lacobel to, aż 14 odcieni podstawowych, które określa się jako Lacobel – REF. Dodatkowo oferta ta jest uzupełniana przez 15 kolorów z kolekcji Lacobel – RAL. Całość, która łączy w sobie, aż 29 kolorów daje naprawdę duże możliwości jeśli chodzi o połączenie barw. W zasadzie jedynym ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia. Na szkle Lacobel możliwe są nawet najbardziej kreatywne projekty.
Szkła Lacobel – trwałość
Osoby decydujące się na szkło Lacobel mogą mieć pewność, że jego efekt będzie cieszył oczy jeszcze przez wiele lat. Oprócz bogatych walorów estetycznych, jest także bardzo łatwe w użytkowaniu i odporne na wszelkiego rodzaju przebarwienia czy uszkodzenia. Nie ma tu także trudności ze sprzątaniem, brak trudno domywalnych fug. Szkło Lacobel posiada dodatkową warstwę lakieru, która zabezpiecza powierzchnię tafli. Farby wykorzystywane w procesie produkcyjnym są bezpieczne dla środowiska.
Wpływ wysokiej temperatury i promieniowania UV na szkło Lacobel
Działanie wysokiej temperatury na szkło Lacobel jest znikome, gdyż jest ono na nią odporne. W wersji podstawowej odporność wynosi aż 120°C. Idealnie więc sprawdzi się przy wykończeniu pomieszczeń kuchennych, nawet w pobliżu płyty kuchennej. Dzięki swoim właściwościom materiał ten jest także odporny na oddziaływanie promieniowania UV. Nie powinniśmy się więc bać o żadne odbarwienia.
Montaż Lacobel
Szkło Lacobel może być montowane przy użyciu specjalistycznych klejów silikonowych, ale także taśmy dwustronnej. Cały proces montażu jest łatwy i trwały. Montując szkło w miejscach występowania wody, należy zadbać o to, by woda nie dostawała się na tylną powierzchnię mocowanego szkła.
Wady lacobelu
Do wad możemy zaliczyć fakt, iż w przypadku uszkodzenia tak dużej powierzchni szkła, musimy się liczyć z dość dużym wydatkiem przy naprawie. Zwłaszcza, gdy konieczna będzie wymiana całej płyty na nową. Nie mamy możliwości wymiany części, tak jak w przypadku kafelków. Ściana na której zamontujemy szkło lacobel powinna być odpowiednio przygotowana, płyta ta nie toleruje naprężeń. Wycięcie otworów czy gniazdek również może sprawić kłopot, dlatego też najlepiej powierzyć to odpowiedniej firmie, która przygotuje lacobel. Pamiętajmy, aby przy montażu być ostrożnym i nie zarysować ani nie potłuc płyty.
Jaką grubość lacobelu wybrać?
Szkło lacobel występuje w różnych grubościach. Najtańsze ma tylko 4mm i jest bardzo słabe, gdyż nie jest to szkło hartowane. Ta grubość spisze się w najmniej eksploatowanych miejscach. Nie nadaje się tam, gdzie znajdują się gniazdka kuchenne czy też sama kuchenka. Najlepiej wybrać szkło lacobel o grubości 6mm, który sprawdzi się właśnie w tych miejscach. Grubość 8mm i 10mm będzie na pewno trwalszą, ale także dużo droższą opcją. Należy dobrze przemyśleć kwestię zastosowania szkła lacobel w zależności od jego grubości.